Sponsoring
#########

 www.lesmortsdanslescamps.com 

 
Espagne Israel
 Zmarłego deportowanych w deportacji
nederlande France
italy grèc Germany English

  

  

Strona ta poświęcona jest osobom zaginionym podczas wojny 1939-1945.
Nie jest ona wyczerpująca
Ale dane, które zawiera ukazały się w Dzienniku Urzędowym Republiki Francuskiej.

Jeśli znajdziecie błędne informacje, będę Wam wdzięczny za poinformowanie mnie o tym abym mógł wprowadzić niezbędne poprawki.

A prawa do pamieci

W dniu 15 maja 1985 r. Prezydent Republiki Francuskiej promulgacji ustawy nr 85-528 , który stanowi, ze ktos zmarl i deportowani w czasie II wojny swiatowej, pojecie "smierci w deportacji" poswiecony jest smierci.

Wyraznie przewidziane w celu zapewnienia na stale w aktach stanu cywilnego, pamiec o eksterminacji prowadzonych podczas wojny, mozna to zrobic na indywidualne zadanie na utrzymaniu zmarlego, ale w sposób systematyczny przez Ministra Delegat do Spraw Kombatantów.Wazne pracy, ale w duzym stopniu niekompletne

The Department of Veterans Affairs szacuje, ze 115 500 osób zmarlo w deportacji. Jest oczywiste, ze korekta poszczególnych aktów zgonu jest dlugi i pracowity.

To nie tylko dzis tylko 80909 na ostatniej aktualizacji faktycznie mogla korzystac z podzialu wyrazu "smierc deportacje".


Niniejsze opracowanie zostało wykonane za zgodą jej autora.
Ważna informacja dotycząca listy nazwisk osób deportowanych : dane źródłowe zostały pobrane z archiwum Dziennika Urzędowego Republiki Francuskiej, który można obejrzeć na stronie WEB pod następującym adresem:

http://www.legifrance.gouv.fr

Życzę owocnej lektury i czekam na Wasze komentarze

Znajdziecie tam 80909 osób.

W celu możliwości przeglądania tej strony, preferowane jest użycie programów * Microsoft Internet Explorer 6 lub Netscape Navigator versions 7 lub późniejsze, lub też nowsze programy (o wysokiej dokładności)


* oprogramowania chroni ustawa o prawach autorskich oraz konwencje międzynarodowe. Każdy, kto nie będzie przestrzegał powyższych przepisów stanie się winnym popełnienia fałszerstwa i wobec takiej osoby zostaną zastosowane prawem przepisane sankcje.

KONTAKT ZE MNĄ
 
#########